Články

Máte nárok na odstupné při ukončení pracovního poměru?

15.2.2020

V určitých případech má zaměstnanec při ukončení pracovního poměru nárok na odstupné přímo ze zákona.

Nedostatek řidičů se prohlubuje, odcházejí za prací do ciziny

10.5.2016

Stejně jako práce lékařů nebo řemeslníků, i prace řidičů je v cizině lákavější. Nejsou to pouze peníze, které pracovníky z Česka do ciziny přitahují, ale také pracovní podmínky, zejména benefity. Odchod řidičů do ciziny však prohlubuje nedostatek řidičů v České republice. Řidiči odcházejí i navzdory tomu, že 20 procent firem zvedlo řidičům v loňském roce platy.

Veletrh práce Kutná Hora

2.5.2016 Veletrh práce Kutná Hora

Veletrh pracovních příležitostí na jehož organizaci se spolupodílí Úřad práce ČR a Spolek kutnohorských podnikatelů se bude konat ve středu 11. 5. 2016 mezi 9.00 – 17.00 hodinou v Kongresovém sále hotelu U Kata na adrese Štefánikova 92. Do Kutné Hory zavítají prezentovat své nabídky práce zástupci významných zaměstnavatelů z celého okresu.

Nabídka práce - dozorce ve věznici!

6.4.2016

Hledáte práci a neoslovila Vás žádná atraktivní nabídka práce? Co takhle stát se dozorcem ve věznici! V současné době se věznice ve Stráži pod ralskem potýká s nedostatkem dozorců, tisková mluvčí uvádí, že postrádají 16 pracovníků. Práce je přitom určena i pro absolventy středních a vysokých škol bez pracovní praxe. Uchazečům je přitom nabídnut příjem ve výši 19 840 Kč a náleží jim 30 dnů dovolené, příspěvek na stravování, lékařská péče, nárok na čerpání rodinné rekreace. Taktéž jsou nabízeny pro zaměstnance různé finanční půjčky.

Místo práce, darování krve

20.8.2015

Poláci žijíí ve Velké Británii oznámili, že ve čtvrtek demonstrativně nepůjdou do práce, ale půjdou raději darovat krev. Cílem je ukázat britské veřejnosti, aby rozlišovala mezi imigranty. Celá akce je organizována především přes Facebook, který sledují tisíce maldých Poláků žijících za hranicemi.