Nedostatek řidičů se prohlubuje, odcházejí za prací do ciziny

10.5.2016

Nedostatek řidičů se prohlubuje, odcházejí za prací do ciziny

Stejně jako práce lékařů nebo řemeslníků, i prace řidičů je v cizině lákavější. Nejsou to pouze peníze, které pracovníky z Česka do ciziny přitahují, ale také pracovní podmínky, zejména benefity. Odchod řidičů do ciziny však prohlubuje nedostatek řidičů v České republice. Řidiči odcházejí i navzdory tomu, že 20 procent firem zvedlo řidičům v loňském roce platy.

Zahraniční firmy nabízejí řidičům čím dál lepší podmínky a právě to má za následek odchod  více než sedmi tisíc řidičů do zahraničí každým rokem. Nejvíce jich odchází pracovat do Rakouska nebo Německa. Problémy s nedostatkem řidičů se netýkají pouze kamionové dopravy, ale jedná se o řidiče obecně.

„Nedostatek pracovních sil hlásí i podniky zajišťující autobusovou dopravu. Průměrné stáří řidičů je 55 let a mladá generace na tyto pozice v České republice nenastupuje. Za několik let by se tedy celý systém mohl dostat do velkých problémů,“ varovala Olga Hyklová, majitelka a výkonná ředitelka jedné z brněnských personálních agentur.

Zahraniční benefity jsou na vysoké úrovni

Benefity zahraničních firem jsou na úplně jiné úrovni, než je tomu u nás. Zatímco firmy v České republice poskytují základní benefity, jako je například stravné, zahraniční firmy, zejména pak firmy v západních zemích a v Americe poskytují služby, které se týkají pravidelných mimopracovních povinností, jako je například úklid domu. Další poskytovanou službou je například hrazení zdravotního pojištění nejenom pro zaměstnance, ale také celé jeho rodině. „Standardem je také zdravotní péče o zaměstnance. Tento benefit už nabízí i řada firem v Česku, oproti západním zemím ale ve velmi omezené míře,“ řekla Olga Hyklová.

Zpět na přehled článků