Poradna

Hledání zaměstnání je práce na plný úvazek

Protože dnešní doba přeje připraveným a aktivně naladěným, není na místě zůstat při hledání práce nečinný. Nad nabídkami práce musíte trávit několik hodin denně a dělat si poznámky o nabídkaách práce v písemné nebo elektronické podbě.

Je potřeba odpovídat neustále a chodit na všechna výběrová řízení. Je totiž mnohem znažší nabídku práce odmítnout než jí hledat.

Nabídky práce hledejte na více webech kromě velkých všeobecně známých pracovních webů si zkuste vytipovat i méně známé personální weby:

Atraktivni-prace.cz
Programuj.cz
Brigadycz.cz 

Aktivně hledejte a kontaktujte úřad práce ve vašem regionu. 

Navíc hledání na internetu na pracovních webech nestačí. Svou šanci na nalezení práce zvýšíte vlastním oslovováním samotných firem, které zdánlivě nikoho nehledají. Najděte si kontakt na personální oddělení, nebo kompetentní osobu, případně přímo na ředitele nebo majitele. Zkrátka dejte o sobě vědět jakýmkoliv způsobem. V řadě případů se totiž ukáže, že jde o velmi perspektivní způsob jak nalést volné pracovní místo.

Jako uchazeči o práci máte jistě svou osobní představu o firmách, ve kterých byste chtěli pracovat. Najděte si jejich stránky na internetu a hledejte odkaz kariéra, nebo v kontaktech personální oddělení. Řada společností  aktuální nabídky práce zveřejňuje pouze na firemním webu a na pracovní portály dávají jen některé. Ověřují tímto způsobem zájem uchazečů.

Při hledání práce věnujte svou pozornost i oborovým organizacím a jejich webovým prezentacím. Často zde najdete řadu informací a kontaktů na firmy z daného oboru, nebo přímo nabídek práce z dané oblasti. Například veterináři navštvěvují Komoru veterinárních lékařů ČR, novináři a redaktoři najdou aktuální nabídku práce v inzerci na stránkách Syndikátu novinářů ČR.